Čo je vhodné do záhrad na nastolenie rovnováhy.

Ako si môžeme zharmonizovať svoje bývanie.
2 októbra, 2015
Ako môžeme využiť energiu polodrahokamov.
2 októbra, 2015
Ako si môžeme zharmonizovať svoje bývanie.
2 októbra, 2015
Ako môžeme využiť energiu polodrahokamov.
2 októbra, 2015

Čo je vhodné do záhrad na nastolenie rovnováhy.

Na vy-harmonizovanie prostredia Feng Shui používa rôzne nápravné prostriedky. Ukážeme vám tu hlavné skupiny pomôcok a možnosti ich využitia pre exteriér.
Pomôcky môžeme rozdeliť podľa účinku, spôsobu použitia, i vhodnosti umiestnenia.

Hlavné skupiny pomôcok sú:

TOK CCHI, SVETLO, ŽIVOT, ZVUK, POHYB, FARBA, TICHO, PODPORA

TOK CCHI:
Chi prináša do domu šťastie a zdravie, preto by mala plynúť prirodzenou cestou, vhodnou rýchlosťou a s miernym vlnením. Ak prúdi príliš rýchlo, môže spôsobiť rozbroje a vyvolať pocit zlosti. Na jej spomalenie použijeme tvary cestičiek, výsadby, prípadne dekoratívne prvky.
SVETLO:
Pokúste sa pozdvihnúť náladu v záhrade rôznymi zdrojmi osvetlenia. Účinok vylepšenia svetlom môžeme posilniť reflexnými predmetmi, bambusovými fakľami či sviečkami.
ŽIVOT:
Najlepšie pôsobia živé kvetiny vysadené v záhrade. Rovnako sú vhodné jazierka a rybičky. Život do záhradky vám prinesie aj domáce zvieratko či už psík alebo mačka. V prípade, že sa nemôžete starať ani o kvety , ryby či iné zvieratká, poslúži vám dekoratívny predmet, respektíve soška , ktoré ich vyjadrujú.
ZVUK:
Ak chceme rozospievať životodarnú energiu Chi, vytvoriť harmóniu zvuku, utíšiť Chi, alebo ochrániť priestor pred zlými vplyvmi, použijeme rôzne zvonkohry, zvončeky, alebo zvuk fontánky, prípadne žblnkot potôčika. Zvuk má vynikajúci ozdravný a podporný účinok zároveň. Prináša prosperitu, šťastie a radosť do života. Nemal by chýbať v žiadnej záhradke.
POHYB:
Ak sa Chi zastaví, treba ju rozprúdiť, dať do pohybu. Môžeme použiť rôzne zvonkohry, zvončeky, alebo zvuk fontánky. Zvonkohru nainštalujeme tak, aby sa vetrom rozkývala. Rovnako ju môžeme rozkývať aj rukou, keď ideme okolo nej.
TICHO:
Soška vyvoláva pocit duchovného kútika. Často to býva Budha, ale je možné použiť i iný pekný predmet, napríklad keramická mandala, zvlášť, keď využijeme symboliku jednotlivých predmetov a použijeme ju vo vhodnej oblasti. Stačí úplne jednoduchý, pre nás niečím výnimočný kúsok. Rovnako môžeme použiť i pekný kameň, ktorý zároveň prispeje i svojou vyžarujúcou energiou.
PODPORA:
Na podporu energie prostredia môžeme umiestniť v záhrade, na terase, alebo pri vonkajších vstupoch fontánku, väčší kvet v kvetináči, prípadne stromček v rôznych tvaroch a veľkostiach.

Nápravné a harmonizačné pomôcky si môžete kúpiť v našom e-shope tu: Feng Shui a harmónia bývania

(Visited 735 times, 1 visits today)
m m

Comments are closed.