Aura-Soma:

Ako môžete vhodne použiť flakón Equilibria.
Equilibrium obsahuje frakciu oleja a vody, v ktorých sú výťažky z liečivých rastlín, éterické oleje a minerály. Farba z prírodných zdrojov zastupuje človeka, takže po premiešaní sa spoja všetky tri ríše - rastlinná, minerálna i živočíšna. Vznikne emulzná rovnováha, čo je preklad slova equilibrium.
Takúto emulziu môžete použiť rôznymi spôsobmi:
 • Terapeutickým natieraním na tú časť tela, ktorej farebná kombinácia prislúcha.
 • Použiť ako telový olej.
 • Pridať si vrchnáčik emulzie do kúpeľa a urobiť si očistný i liečivý kúpeľ.
 • Malé množstvo emulzie si môžete pridať aj do masážneho podkladu a urobiť si terapeutickú masáž.
 • Okrem toho flakón Equilibria nemusíte otvoriť a použiť ho len jeho priložením na príslušnú čakrovú oblasť, pôsobí aj tak.
 • Rovnako ak si ho položíte na nočný stolík, alebo na miesto, ktoré máte často v dohľade, či pri ňom blízko pobývate. Jeho energia vás bude podporovať, aj keď samozrejme to nebude v takej sile ako pri nanášaní.
 • Flakóniky môžete nosiť pri sebe aj vo forme prívesku ako "harmonizačný" šperk. Majú strieborný uzáver s uškom, takže sa dajú zavesiť pohodlne na retiazku či kožu, alebo iný, pre vás, vhodný materiál. Prívesky sa dajú vybrať buď ako veľký flakón, teda podľa výberu, ale aj podľa dátumu narodenia.

 • Equilibrium by sa nemalo nachádzať blízko tepelného zdroja, alebo pri okne, či pri akomkoľvek EMG.
  Všetky Equilibria si môžete zakúpiť v našom eshope tu: Equilibria Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog
  Ak nemôžete pokojne zaspať, použite Pomander.
  Určite to nejeden z vás pozná, že večer pri zaspávaní sa vám nahrnú všetky starosti a myšlienky dňa a vy nemôžete zaspať. Vtedy obvykle siahate po tabletke na upokojenie. Skúste pre zmenu použiť niečo prírodné.
  Ak máte príliš veľa myšlienok, vašu myseľ upokojí žltý alebo fialový pomander.
  Stačia tri kvapky na ľavú dlaň a pretrieť si obe ruky spolu, aby sa vôňa rozvinula po celých dlaniach. Potom si rukami pohybujte okolo hlavy, v priestore asi tak 10cm od hlavy, akoby ste si ju čistili. Dlane majte obrátené k hlave. Nakoniec sa vône z dlaní tri-krát zhlboka nadýchnite. Uvidíte to uvoľnenie.

  Ak sa vám nechce robiť celý tento "rituál", nakvapkajte pár kvapiek na okraj vankúša. Pri odparovaní sa éterických olejov do blízkosti vašej hlavy vám navodia pokoj a ľahšie zaspávanie.
  Vhodná je i večerná kúpeľ, kde si môžete pridať 10kv Pomandera a zrelaxovať.
  Môžete použiť aj kombináciu oboch. Sú to komplementárne farby a tak vám dajú z oboch pólov niečo tak, aby ste sa dostali do rovnováhy. Kombináciu vyskúšajte len pri kúpeli, alebo na vankúš, na použitie do aury by to bolo príliš silné použiť naraz.
  Všetky Pomandery si môžete zakúpiť v našom eshope tu: Pomandery Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog
  Ako si očistiť a naladiť priestor pomocou Quintesencie.
  Quintesencie systému Aura-Soma sú veľmi jemné energetické esencie, ktoré do priestoru, v ktorom žijete a pracujete, prinášajú vysoké jemné vibrácie.
  Každá z nich obsahuje špecifickú kombináciu rastlinných výťažkov, éterických olejov a energie kryštálov, ktoré dokážu odľahčiť starosti každodenného života a podporia vaše kvality. Dodajú podporu tej farby, ktorú esenciu použijete.
  Esencie po nastriekaní uvoľnia pozitívne vibrácie svojho farebného spektra a pomáhajú tak posilniť, osviežiť a transformovať energiu prostredia, v ktorom prebývate.
  Každá Quintesencia je iná. Niektoré sú povznášajúce, ľahké, iné teplé a vyživujúce. Pôsobia síce veľmi jemne, ale do veľkej hĺbky. Odstraňujú staré a prinášajú nové energie mieru, pokoja a rovnováhy.
  Nemajú len príjemnú vôňu a prevoňajú celý váš priestor, ale rovnako dokážu rozprúdiť kreativitu, inšpiráciu, navodiť pocit šťastia a radosti.
  Môžete si ich u nás zakúpiť v originálnom balení vo fľaškách z fialového skla ako sprej v 100ml alebo 20ml balení, alebo ako koncentráty v plastovom obale 25ml. Z nich si môžete urobiť sprej doma.
  Použitie Quintesencie do priestoru:
  Quintesencie sú veľmi účinné. Stačí jemne strieknuť do priestoru 2-3krát. Nemusíte miestnosť úplne prevoňať, aj keď budete mať chuť urobiť to, ale stačí ich jemná energia a účinok bude rovnaký aj pri menšom množstve. Ak máte v priestore veľmi ťažké energie, napríklad po hádke, pri veľkej návštevnosti, ťažkých negatívnych stavoch, alebo pri ochoreniach, môžete aplikáciu sprejom zopakovať po 2-3 hodinách.
  Všetky Quintesencie si môžete zakúpiť v našom eshope tu: Quintesencie Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog
  Jednoduché využitie čakrovej sady.
  Ak chcete začať pracovať s flakónmi Aura-Soma, nemusí vás odradiť investícia do celej sady flakónov. To je skutočne veľa financií, ale aby ste mohli ľahko pracovať, postačí vám aj ako základ práve čakrová sada.
  Obsahuje flakóny priradené jednotlivým čakrám. Pri pohľade na ne si môžete vybrať ten, ktorý vás najviac priťahuje a hneď máte obraz, pri ktorej čakre máte spozornieť a o akú tému u vás či klienta ide.
  Potom už len stačí použiť rôzne formy a spôsoby pre harmonizovanie čakier a liečenie môže začať. Samozrejme, vhodné je použiť aj príslušný flakón Equilibria na jednotlivú čakru a urobiť si s ním jej liečivú masáž.

  Takto môžete sadu využiť jednak pre diagnostiku i liečenie.
  Ak budete používať flakóniky aj na liečenie, bude vhodné si ich samostatne zakúpiť, aby ste mali sadu stále plnú. Flakóniky v tejto sade majú objem 25ml. Je to rýchly a jednoduchý spôsob ako si harmonizovať svoje čakry a tým aj váš celkový zdravotný i duševný stav. Rovnako môžete využiť aj Pomander alebo Quintesenciu pre príslušnú farbu.
  Mávate žalúdočnú neurózu, či bolesti žalúdka?
  Áno, poznáte to, niečo nešikovne zjete a je to tu. Bolesť žalúdka, tlaky, pálenie, nafúknutie. Alebo ste v strese a váš žalúdok na to odpovedá nepríjemnými pocitmi bolesti a zvierania.
  Máme vyskúšané, že výborným pomocníkom pre takéto prípady je Equilibrium č. 4 - žltá na zlatej, flakón nesie názov " Slnečný flakón".
  Ak mávate tieto problémy často, je dobré mať ho doma v bežnom prevedení, teda v skle o objeme 50ml. Je to ekonomickejšie, ale takýto flakón patrí iba jednej osobe a nemal by sa ho dotýkať nikto iný.
  My vám odporúčame aj jeho iné balenie tzv. vreckovú záchranu, ktorú môžete mať kdekoľvek po ruke a môže ju použiť hocikto. Jeho objem je 25ml a je v plastovom obale. Je to pohodlnejšie na nosenie a zároveň to izoluje od iných energií, takže sa dobre môže použiť aj na masáž iného človeka.
  Ako ho použiť:
  Po zatrepaní v ľavej ruke, si nanesiete na oblasť žalúdka primerané množstvo emulzie a jemne masírujete krúživými pohybmi celú oblasť solar plexu, alebo inak povedané zažívacieho traktu. Naša skúsenosť je, že už po krátkej chvíle dôjde k upokojeniu a bolesti odznejú. Ak však máte nejaké vážnejšie problémy v tejto oblasti, neváhajte a obráťte sa na odborného lekára.
  Z praxe vieme, že tento olej výborne pomáhal aj pri nespavosti, takže vyskúšajte.
  Vreckovú záchranu si môžete zakúpiť v našom eshope tu: Vrecková záchrana Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog

  Bachova kvetová terapia:

  Ako si poradiť so svojim strachom.
  Strach je veľmi častá negatívna emócia, ktorá sprevádza človeka od nepamäti. Nie je jednoduché dostať ju pod kontrolu. Aby ste sa ľahšie popasovali s týmto problémom, Dr. Bach priradil tejto emócii hneď niekoľko kvetových esencií.
  Príčin strachu môže byť viac a podľa toho sa volí aj esencia.
  Tu sú:
 • Ak viete z čoho máte strach, napr. z lietania, zo skúšok, zo zubára, šoférovania, výšok a pod., použite kvetovú esenciu Mimulus.
 • Ak máte strach, ale ani neviete prečo, je to len taká zlá predtucha, že sa niečo stane a býva to často, vhodná je esencia Aspen.
 • Ďalšia emócia strachu môže byť spojená s obavami o blízkych, deti, manžela, rodinu a pod. Stále ich napomínate, aby si dávali pozor, príliš ich kontrolujete, či sú v poriadku, to vám uľahčí zvládnuť Red Chesnut.
 • A ak máte strach, že sa vám veci vymknú spod kontroly, použite Cherry plum.
 • A v prípadoch, že vás už chytá panika a pocit bezmocnosti použite kvetovú esenciu Rock Rose. Z každej esencie sa používajú 2kv počas dňa a to 4 krát denne. Ak máte zásobnú fľaštičku, kvapnete si 4kv.
  Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog
 • Vhodné kvetové esencie pre deti.
  Bachove kvetové esencie pôsobia veľmi jemne. Keď vaše dieťa trpí niektorými problémami ako sú napríklad strach zo škôlky, školy, nesplnené očakávanie rodičov, stres zo svojich povinností, alebo má hnev na kamarátov, či iné stresové situácie, pomáhajú mu ich zvládať a lepšie sa s nimi vyrovnať Bachove kvety.
  Niektoré z nich vám tu poradíme:
 • Dieťa má veľa strachu z mnoho príčin, desivé sny a boji sa zaspávať v tme, je vhodný Aspen.
 • Ak má fóbie, alebo strach zo zvieratka či iných konkrétnych vecí, pomôže Mimulus.
 • Pri malej sebadôvere, ak sa nepokúsi o nejakú aktivitu, hoci by mohol mať pre ňu predpoklady, ale on sa obáva, že to nezvládne, vhodná je esencia Larch.
 • Pri narodení súrodenca sa niekedy stáva, že mladším dieťaťom nie je prijatý, lebo sa musí deliť o pozornosť a to môže vyvolať jeho žiarlivosť. Vtedy môže pomôcť kvet Holly.
 • Keď sa nevie dieťa sústrediť a viac sa uťahuje do vlastného sveta, nevenuje sa aktivitám prítomnosti, ale viac sníva, pomôže mu kvetová esencia Clematis načerpať viac vitality a získať živý záujem o okolitý svet.
 • Z každej esencie sa používajú 2kv počas dňa a to 4 krát denne. Ak máte zásobnú fľaštičku, kvapnete si 4kv.
  Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog
  Bachove kvety ako pomoc pri diéte.
  Mnohí z vás to poznajú, príde leto, alebo plesová sezóna a s tým sa vynorí i problém s pár kilami navyše. Vyskúšali ste diéty, predsavzatia zlyhali a fotka na ľadničke tiež nepomohla. Tak ako už veľa krát ste to vzdali.
  Kto však chce prekonať tento moment odovzdania sa "osudu", môže využiť pomoc Bachovych kvetových esencií, ktoré mu pomôžu práve na poli vytrvalosti. Pomáhajú prirodzeným spôsobom prekonať kolísanie nálad a stres, vznikajúce nálady hladu a dať viac trpezlivosti, keď kilá neklesajú tak rýchlo ako by ste chceli. O akých esenciách hovorím?
  Niektoré vám predstavíme, tu sú:
 • Chesnut Budpomôže vám nevracať sa stále znovu k starým stravovacím návykom a poučiť sa zo starých chýb a skúseností.
 • Gentian - výborná esencia na zvládanie vytrvalosti s odhodlaním niečo so svojou váhou urobiť. Práve pre momenty skleslosti, že kilá nejdú dole tak ako by ste chceli a príde pokušenie to vzdať, vám táto esencia dá podporu nevzdať to.
 • Impatiens - dlhodobý pokles váhy nemôžete dosiahnuť rýchlymi diétami, často pri nich vzniká jojo - efekt, aby ste nestrácali trpezlivosť keď vaša váha ukazuje úbytok pomalšie, pomôže vám tento kvet.
 • Crab Apple - veľmi dobre pomáha prijať samého seba takým aký ste, netrápiť sa, že máte nejaké to kilo navyše, pokojne sa pozrite do zrkadla. Rovnako pôsobí dobre očistne, takže vám pomáha vaše telo detoxikovať.
 • Hornbeam - Ak viete, že by ste chceli či mali schudnúť, ale ostane len pri tom a chýba vám sila na začatie niečo s tým urobiť a problém stále odkladáte, potrebujete sa zmobilizovať. Podporí vás táto kvetová esencia.
 • Z každej esencie sa používajú 2kv počas dňa a to 4 krát denne. Ak máte zásobnú fľaštičku, kvapnete si 4kv.
  Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog
  Aj zvieratká majú svoje emócie.
  Mnohí majitelia domácich zvieratiek poznajú tie problémy keď idú na vyšetrenie k zverolekárovi, alebo kde je veľa ľudí či iné miesto, ktoré vyvoláva pre ich miláčikov stres. Zvieratko je nepokojné, vydesené, alebo úplne odmieta spolupracovať. Často krát odzrkadľujú aj emócie svojich pánov.
  Každé zviera reaguje na stres inak, preto sú Bachove kvetové esencie vynikajúcou pomocou ako im dať úľavu a prirodzeným spôsobom znovu navodiť pokoj a rovnováhu.
  Najvhodnejšie je pre nich v týchto prípadoch použiť originálnu zmes Rescue Remedy kvapky, ktorá im pomôže prekonať stres, minulý nepríjemný zážitok, paniku a dodá im odvahu situáciu zvládnuť.
  Dávkovanie:
 • Malé domáce zvieratká - 4kv do misky s vodou, alebo pokrmu.
 • Väčšie zvieratá ako napr. kôň - 10kv do nádoby s vodou alebo s pokrmom
 • Esenciou môžete potrieť aj nos zvieraťa či jeho srsť, alebo nakvapkať na kožu v mieste krku, za ušami či na tlapkách.
  Správne dávkovanie esencií.
  Bachove kvetové esencie si bežne môžete zakúpiť v originálnych fľaštičkách ako materské esencie. Sú to koncentráty, z ktorých sa môžu pripravovať zásobné fľaštičky na používanie.
  Dávkovanie:
 • Ak dávate prednosť používať materské esencie, alebo v prípadoch náhlej potreby užitia esencie, dávkovanie je 2kv z každej esencie.
 • Pri používaní kvetovej esencie zo zásobnej fľaštičky kvapkáte 4kv buď priamo do úst, alebo do pohára s vodou.
 • V prípade použitia originálnej zmesi Rescue Remedy je dávkovanie 4kv do úst či nápoja.
 • Z materských Bachovych esencii si môžete pripraviť aj zmes viacerých esencií do jednej zásobnej fľašky. V tom prípade si do 30ml zásobnej fľašky, najlepšie z hnedého skla, kvapnete 2kv z každej materskej esencie, najviac ich môže byť sedem. Z takto získanej zmesi potom užívate 4kv počas dňa 4 krát.
 • Ako často budete používať Bachove esencie závisí od vás. Ak máte len málo kolísavé nálady, postačí vám jedna fľaška, ale ak máte dlhodobejší stav rozkolísaných emócií, môžete užívať esencie tak dlho ako je potreba.
  Na zvládnutie a odznenie emočného problému odporúčame využívať aspoň tri zásobné fľašky.
  Viac o tejto téme napíšem v našom blogu tu: Blog

  Aromaterapia:

  Éterické oleje pre emocionálnu pohodu.
  Ak máte za sebou ťažký deň, cítite sa vyčerpane, alebo len jednoducho nie ste vo svojej koži, môžete sa opäť dobre naladiť pomocou pár kvapiek éterických olejov, ktoré môžete použiť viacerými spôsobmi. Najlepší by bol v takýchto prípadoch asi kúpeľ, alebo masáž, ale najrýchlejší spôsob použitia je odparovanie v aromalampe. Aké éterické oleje pre tieto prípade použiť vám tu poradím:
  Proti pocitu úzkosti: santal, bergamot, levanduľa
  Na posilnenie dôvery: pomaranč, rozmarín, grep
  Pre upokojenie sa od strachu: harmanček, vetiver, šalvia
  Na uľahčenie neistoty: santal, kadidlo, céder
  Pri podráždenosti: neroli, santal, levanduľa
  Stačí pridať 3-5kv vhodného éterického oleja do misky aromalampy s vodou, zapáliť kahanček a nechať sa hýčkať príjemnou vôňou. Ak chcete použiť viac druhov oleja, pridajte len po 1-2kv, tak aby ich celkovo nebolo veľa.
  Všetky éterické oleje si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Ako si doma urobiť vlastnú voňavú zmes.
  Zmesi éterických olejov máme aj v našej ponuke, ale ak máte trochu kreatívneho cítenia a radi experimentujete, vyrobiť si ju môžete aj doma. Upozorňujeme, že 100% prírodné éterické oleje sú silné koncentráty a preto je potrebné s nimi zachádzať opatrene.
  Na vytvorenie vlastnej vonnej zmesi budete potrebovať:
 • Nosný olej - vhodný je napr.mandľový
 • rôzne vhodné éterické oleje
 • kvapkátko a tyčinku na miešanie
 • fľašku na zmes, najlepšie z hnedého skla
 • Množstvo jednotlivých ingrediencií závisí od celkového objemu, ktorý chcete získať. Platí však odporúčanie pre riedenie, že na 2-5kv. 100% éterického oleja potrebujete 1 čajovú lyžičku, t.j. 5ml nosného základu /olej, alkohol /. Najlepšie je postupovať tak, že budete do nosného základu, pre začiatok vám môže stačiť množstvo 15ml základu, t.j. 1 pol. lyžica, postupne pridávať po jednej kvapke z každého éterického oleja, z ktorého chcete urobiť svoju zmes. Najviac kvapiek by malo spolu byť v tomto množstve 15. Potom zmes dôkladne pretrepte a nechajte 2-3 týždne odstáť, aby sa vône úplne spojili a rozvinuli. Ak zmes chcete použiť ihneď, napr. do kúpeľa, nie je to na prekážku, môže sa použiť aj tak, využije sa tu viac jej účinok ako samotná vôňa zmesi. Príklady vhodných zmesi:
  Proti smútku: 3kv majoránky, 3kv levandule, 3kv rúže absolute, 1kv cyprišu
  Proti depresiám: 3kv bergamotu, 3kv ružového dreva, 3kv levandule, 2kv ruže absolute
  Pre posilnenie pocitu šťastia: 6kv bergamotu, 2kv ylang-ylang, 2kv grepu
  Na osvieženie: 3kv rozmarínu, 2kv mäty, 3kv citrónu
  Pri miešaní svojej zmesi využite vlastnú intuíciu.
  Všetky éterické oleje si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Voňavé vyváženie svojich čakier.
  Najlepší spôsob ako priniesť rovnováhu do preťaženej alebo nefunkčnej čakry je použitie jemnej masáže s vhodnou zmesou éterických olejov pre každú čakru.
  Čo k tomu budete potrebovať:
 • Nosný olej pre zmes éterických olejov, najvhodnejší je jojobový
 • 10-15 kv. vhodnej éterickej zmesi.
 • Fľašku z hnedého skla s kvapkátkom
 • Jednotlivé ingrediencie nalejte do fľašky a poriadne premiešajte. Potom si z nej kvapnite na ľavú ruku 2-3 kvapky a jemným krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek, masírujte jednotlivú čakru. Prvú čakru masírujte na nohách, alebo na krížoch. Nepoužívajte rozkrok. Ak zistite podráždenie pokožky, radšej s masážou prestaňte. Pri jemnom masírovaní si zvoľte upokojujúce myšlienky a vhodné afirmácie.
  Éterické oleje pre jednotlivé čakry:
  1.čakra: Céder, Myrha, Pačuli
  2.čakra: Bergamot, Ruža, Ylang-Ylang
  3.čakra: Klinček, Lemongras, Rozmarín
  4.čakra: Jazmín, Levanduľa, Pomaranč
  5.čakra: Bazalka, Cypriš, Mäta
  6.čakra: Vavrín, Kadidlo, Santal
  7.čakra: Myrha, Neroli, Rúžové drevo
  Všetky éterické oleje si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Jednoduchý recept na prírodný parfum.
  Výroba parfumu si vyžaduje určitú zručnosť a trochu skúsenosti, ale kreativite sa medze nekladú a tak môžete začať skúšať. Parfum môže mať nosný základ alkohol, alebo olej. Je dobre tiež vedieť viac o vôňach, ale na začiatku to nie je až také nevyhnutné. Postupne sa môžete zdokonaľovať. Skúste si len namiešať pre vás jedinečnú vôňu, ktorá vám je príjemná a bude vás vystihovať.
  Budete potrebovať:
 • vodku
 • destilovanú vodu
 • vašu vonnú zmes éterických olejov
 • Recept na alkoholový parfum: 25ml vodky
  10ml Destilovanej vody
  60kv. parfumovej zmesi
  Parfumová zmes môže byť:
  Kvetinová - Levanduľa, Nerol, Jasmín
  Citrusová - Pomaranč, Citrón, Limeta
  Drevitá - Borovica, Céder
  Orientálna - Zázvor, Vetiver, Pačuli
  Zmiešajte všetky ingrediencie a nalejte ich do fľašky z hnedého skla. Vzniknutú zmes nechajte odležať asi 2 týždne, pričom ju 1-3 krát za deň pretrepte. Po dvoch týždňoch obsah môžete prefiltrovať napr. cez kávový filter a môžete používať. Nezabudnite si urobiť test zmesi na pokožku, aby ste predišli možnej alergickej reakcii.
  Pri vytváraní novej vonnej zmesi, začínajte s malým množstvom kvapiek každého éterického oleja, aby ste mali možnosť lepšieho ladenia.
  Všetky éterické oleje si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Pár kvapiek pre lepší spánok.
  Ak nemôžete zaspať, skúste využiť túto radu. Nakvapkajte si na vreckovku 2-3 kvapky zmesi éterických olejov pre lepší spánok a položte si ju na vankúš. Ako sa budú éterické oleje postupne uvoľňovať, dodajú vám pokoj a navodia spánok. Namiesto vreckovky môžete použiť vatový alebo gázový tampón, resp. priamo nastriekať pár kvapiek na vankúš.
  Vhodná zmes: 1-2kv harmančeka, 2kv levandule a 1kv bergamotu.
  Príjemné zaspávanie.
  Všetky éterické oleje si môžete zakúpiť v našom eshope.

  Feng Shui:

  Ako si môžete rýchlo zharmonizovať svoj byt.
  Na to, aby ste mohli začať upravovať váš priestor, musíte najskôr zistiť v čom sa vám nedarí, prípadne vedieť čo by ste chceli vo vašom živote posilniť. Iné bude potrebovať rodina s deťmi, iné starší ľudia, ktorí túžia po pokoji. Iné podnikateľ a iné človek túžiaci po uznaní.
  Preto je potrebné na začiatku posúdiť svoju situáciu, vykonať diagnostiku vášho bytu, domu, kancelárie, pracoviska, či záhrady a určiť si svoje priority.
  Ako urobíte diagnostiku svojho priestoru?
  Prechádzka priestorom:
  Začínate v bode 1 /vchod/. Pokračujete ďalej postupne celým vašim priestorom a pritom si kladiete otázky na čo tento priestor používate, či sa cítite v tom priestore šťastní, čo by sa tam malo zmeniť, čo dať preč, či naopak ponechať. Prechádzku ukončíte v bode 1 a tam si všetky otázky zopakujete a hľadáte odpoveď. Pre lepšie zapamätanie si odprúčame robiť zápisky na papier.

  Pri vylepšovaní priestoru si musíte uvedomiť, že energia, ktorá prúdi vašimi priestormi, inak nazývaná Chi /či /, má rada harmóniu, poriadok, krásu, čistotu a vyváženosť. Chi vyhovuje pomalý, usmernený a vlnitý prechod cez priestory.
  Ak máte málo šťastia v živote, alebo sa nedokážete uvoľniť, trpíte nedostatkom priateľov, deti sú podráždené, vzťahy s vašimi blízkymi nie sú v poriadku, alebo sa vám nedarí získať vhodné zamestnanie, možno práve u vás nemá Chi ten správny smer.
  Chi nemá rada príliš rovné línie, alebo veľmi malé stiesnené priestory. Rovnako nahromadené a odložené staré veci, ktoré sa " môžu niekedy zísť."
  Ak ste zistili nejaký nedostatok v usporiadaní vášho priestoru a chcete ho napraviť, prípadne ste zistili, že niektorá časť priestoru je v nevyhovujúcej zóne, môžete to použitím pomôcok pre Feng Shui napraviť.
  Všetky nápravné pomôcky pre Feng Shui si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Čínske mince prosperity a zdravia.
  Prečo sú čínske mince také populárne a ako vlastne pôsobia.
  Tvar čínskych mincí dokonale predstavuje spojenie energie nebies a zeme, teda ich vzájomné prepojenie a harmóniu v jednote. Jednota ako hore tak dole, dodáva do nášho života rovnováhu, ktorá je základnou myšlienkou učenia Feng Shui i potrebná na dosiahnutie prosperity, zdravia a spokojnosti v živote.
  Ako je to s mincami.
  Kruh, ktorý tvorí minca predstavuje energiu nebies. Štvorec, uprostred mince predstavuje energiu zeme. Ich vzájomné prepojenie nám teda, v prípade, že ich nosíme prináša práve túto pozitívnu rovnováhu a šťastie do nášho života.
  U čínskych mincí, je táto energia umocnená ešte špeciálnym previazaním červenou stužkou – červená symbolizuje pohyb energie, aktivitu, život. Rovnako materiál, z ktorého sú mince zhotovené podporuje prúdenie tejto energie symbolov. Na minciach sú často vyryté ďalšie čínske znaky, ktoré svojim vyžarovaním podporujú a umocňujú túto pozitívnu energiu.
  Počet mincí môže byť 3 ,6, alebo 9.
 • 3 mince predstavujú harmóniu trojjedinosti. Používajú sa tam, kde chceme aby niečo napredovalo, tvorilo sa a rástlo, podporovalo sa, alebo sa vyvažovalo, teda zdravie, peniaze, vzťahy, kreativita a pod. Dodáva teda čulosť, expanziu a rast.
 • 6 mincí predstavuje energiu ukotvenia, zhromaždenia, tvorby a stálosti. Použiť ich môžeme tam, kde chceme, aby sa dosiahnutý úspech, peniaze, zdravie, prosperita, vzťah udržal, stabilizoval a zotrval, prípadne neustále zhromažďoval. Dodáva teda množstvo.
 • 9 mincí predstavuje energiu najväčšiu, najpriaznivejšiu. Je najviac yangová, teda prináša túto požehnanú energiu v svojom maxime. Sú vhodné všade tam, kde je stagnácia a je potrebné akési “nakopnutie”, alebo potreba dodania silnej podpory pozitivity, či už v oblasti zdravia, kariéry, financií alebo vzťahov.
 • 1 minca dodáva silu energie rovnováhy, teda šťastie pozemské a nebeské pre každého nositeľa, alebo na miesto kde je uložená.
 • Feng Shui mince si môžete zakúpiť v našom eshope
  Zvonkohry pre zvýšenie obľúbenosti a dobrej energie.
  Zvonkohry sú známe po celom svete pre ich čistotu a krásu. Údery zvonkových trubiek sú navrhnuté tak, aby vytvárali nádherné hudobné melódie aj pri tom najjemnejšom vánku. Pri pohybe vyvolanom vetrom, alebo aj vašimi rukami či iným dotykom, sa jednotlivé trúbky zvonkohry rozhýbu a vyvolajú zvuk, ktorý jednak vylúdi príjemnú a hravú melódiu, ktorá poteší vašu dušu a jednak svojou vibráciou rozhýbe energiu priestoru. Prinesie tak radostnú a harmonickú atmosféru do vašich príbytkov.
  Zvonkohra svojim vibračným pôsobením ruší negatívnu energiu a posilňuje pozitívnu energiu. Váš priestor tak dosiahne harmóniu a pocit pohody.
  Kovové zvonkohry sú najviac vhodné do tej oblasti kde potrebujete podporiť prvok kov, alebo vodu.
  Kde zvonkohru umiestniť:
  • zavesiť zvonkohru môžete do stredu miestnosti, aby vám rozptýlila pozitívnu energiu do celého priestoru
  • zavesiť zvonkohrou môžete v otvorenom kúte, aby sa povzbudila energia v tej časti
  • zavesiť zvonkohru môžete do priamej línie okna a dverí na rušenie negatívnej rýchlej sha energie
  • zavesiť zvonkohru môžete na balkón, terasu, verandu, pred vstupné dvere na povzbudenie a rozptýlenie pozitívnej energie do celého okolia alebo na eliminovanie negatívnej z vonku.
  • zavesiť môžete zvonkohru všade tam kde chcete podporiť pozitívnu energiu, alebo potlačiť negatívnu energiu.
  Zvonkohry si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Správne umiestnenie pracovného stola.
  Ako si správne máte umiestniť váš písací stôl v pracovni.
  Za chrbtom je potrebné vytvoriť si pevnú stenu, aby ste boli zozadu chránení a mali voľný pohľad na každého kto k vám prichádza. Tak sa môže v pokoji sústrediť vaša energia na prácu a nie je rozptyľovaná obavami čo je za vami. Za chrbtom na stene si môžete podporiť svoju prosperitu veľkým obrazom znázorňujúcim pritekajúcu vodu. Voda znamená život, prosperitu a peniaze. Takže sa vám tam určite bude dariť.
  Dôležité je, aby ste mali smer pohľadu pri sedení do vášho dobrého sektoru. To vám dáva dobrú pozíciu nielen pri práci samotnej, ale aj pri jednaní s klientom.
  Dobrý smer pre vás si ľahko nájdete v niektorej knižke o Feng Shui, alebo vám to prezradím na konzultácii.
  Harmonická záhrada - zdroj vašej energie a zdravia.
  Ten, kto má záhradu, má prírodu do istej miery, priamo pred domovými dverami. Ak potrebuje načerpať novú silu, nemusí chodiť ďaleko.
  Ak si vytvoríte záhradu podľa pravidiel Feng shui, dáte jej vyžarovaniu zvláštnu harmóniu, ktorá bude na vás, kedykoľvek v nej budete, pôsobiť.
  Nemusíte pri jej harmonizovaní využiť čínskych drakov, alebo ochranných čínskych psov, či iné čínske skulptúry. Správne upravená záhrada by mala odrážať vaše cítenie, váš vkus, s využitím prostriedkov, ktoré sú s vami v harmónii. Pre usporiadanie takejto záhrady platia rovnaké pravidlá ako pri inom priestore, sú len prispôsobené aplikovaniu na záhradné prvky.
  Niektoré pravidlá vám tu odporučíme:
 • Tok energie nemá byť rušený v celej záhrade, ani v jej prístupe, ani pri jej prechádzaním cez záhradu a má sa tam zdržať a odovzdať vám svoju energiu. Docielite to tak, že budete viesť cestičky i výsadbu v jemných meandrujúcich líniách, nevynecháte žiadne veľké plochy a ani v žiadnej časti nebudete zbytočne energiu niečím hromadiť.
 • Dbajte na to, aby všetky prvky umiestnené v záhrade vytvárali harmonickú rovnováhu. Priveľký rybník alebo bazén nepôsobia priaznivo, rovnako ako primalý, alebo zastavaný stred.
 • Snažte sa nedostať záhradu až do domu. Mali by byť aspoň opticky oddelené. Sú to dva samostatné priestory a každý si žije svojim životom. Na oddelenie stačí malý štrkový chodník, alebo nízky živý plot.
 • Zo svojej záhrady by ste mali mať pekný výhľad, energeticky nepriaznivé objekty zakryte kríkmi, stromami a rastlinami. Ak sa chcete chrániť od pohľadu susedov, môžete použiť živý plot, alebo nechať popnúť pergoly či treláže popínavými rastlinami.
 • Nezabudnite na poriadok na svojej záhrade. Skládka z minulého staveniska, nahromadené haraburdie, prebujnené rastliny, zničené a zoschnuté stromy, zahnívajúci rybník, to všetko sú zdroje negatívnej energie.
 • Život v záhrade pozorujte svojimi očami. Pozorujte zvieratá, vtáčiky, pekné stromy a kvetiny, vdychujte ich vône. Dotýkajte sa kameňov, bosou nohou trávy, drsnosti rozličných listov či iných prvkov. Počúvajte spev vtákov, zurčanie vody a cvrlikanie cvrčkov. To všetko vám posilňuje vašu životnú energiu.
 • Zvonkohra v záhrade vás čičíka upokojujúcou hudbou. Môžete si ju zavesiť pred vstup do záhrady a tak privolávať pozitívnu energiu. Nezabudnite na vkus pri jej kúpe. Ak máte prírodný štýl záhrady, vhodná bude bambusová zvonkohra, ak je vaša záhrada ladená v modernom funkcionálnom štýle, zvoľte radšej kovovú zvonkohru. Pri voľbe zohľadníte aj zvuk, ktorý zvonkohra vydáva, aby ladil vašim ušiam.
 • Pri výbere rastlín je dobré dbať na to, aby ani jeden druh neprevládal. Pokiaľ ide o veľkosť, tvar a farbu, všetky rastliny v záhrade musia byť v rovnováhe. Ako a kde tú ktorú vysadiť vám môže navrhnúť praktikant Feng Shui po jej rozbore, alebo sa nechajte viesť svojou intuíciou.
 • Je veľmi pozitívne ak si na záhrade vyčleníte i priestor na zeleninu a ovocie. Prináša to zdroj energie a upevňuje zdravie obyvateľov. Všetko s mierou.
 • Teraz keď už poznáte najdôležitejšie základné pravidlá harmonickej záhrady, môžete sa pustiť do práce. Nepokúšajte sa za každú cenu uplatniť v záhrade všetky prvky, o ktorých ste sa niekde dočítali. Záhrada by mohla pôsobiť prepchato, čo by mohlo mať opačný efekt.
  Ak si neviete rady a chcete si svoju záhradu upraviť podľa pravidiel Feng Shui, tak aby vám prinášala pozitívnu energiu a zdravie, môžete využiť našu službu projektovania Feng Shui záhrad a my vám radi poradíme.

  Wellness & Rovnováha:

  Liečivé tóny hudby - relaxačná hudba.
  Hudba má úžasnú moc zmeniť vašu náladu. Niektorá vás vzrušuje, iná ukľudňuje. Pri niektorej máte chuť tancovať, pri inej ľahko zaspávate.
  Bez toho, aby ste si to uvedomovali, hudba, ktorá je okolo vás, neustále vplýva na vaše vedomie. Zvuk a duchovne orientovaná hudba dokáže liečiť telo, ukľudňovať myseľ, utišovať emócie a otvárať srdce.
  Hudba vyvoláva u ľudí emócie a stimuluje autonómne a fyziologické reakcie. Inšpiruje, upokojuje, dáva energiu, ovplyvňuje myseľ a telo na mnohých úrovniach. Ak počujete rytmickú hudbu, plnú energie, podvedome sa dáte do pohybu v súlade s rytmom a to ju ani nemusíte cielene počúvať. Rovnako vás môže uspávať pomalá hudba ak ju počúvate pri nejakej aktivite. Ak pripojíte slová k hudbe, ľahšie si ich zapamätáte.
  Pri počúvaní hudby vaše telo začne pulzovať v rytme hudby, ktorú počujete. Buď v jej súlade bije vaše srdce, alebo sa s jej taktom zladí váš dych. V trochu jemnejšej rovine tančia v rytme hudby mozgové vlny. Ak teda chcete relaxovať, počúvajte takú hudbu, ktorá vás spomalí a ukľudní.
  Dnes sa liečenie hudbou nazýva muzikoterapia. Ale ak sa chcete trochu "vyladiť" nemusíte iba cielene využívať metodiku tejto terapie, stačí ak si uvedomíte, ktoré melódie sú pre vás príjemné, ktoré tóny ako pôsobia a zaradiť ich do svojho každodenného života. Uvedomiť si, že hudba zaberá významnú súčasť vášho života a že vás ovplyvňuje viac ako si to vedome uvedomujete.
  Preto je hudba aj súčasťou našej ponuky. Dávame vám tu príležitosť nájsť si niečo príjemné pre vás.
  CD s relaxačnou hudbou si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Spievajúce tibetské misy - jedinečná harmónia.
  Podľa mýtických odkazov o stvorení sveta sa v mnohých kultúrach uvádza zvuk ako zdroj všetkého okolo nás. Všetko živé a dokonca i neživé spieva svoju vlastnú pieseň.
  Každý atóm sa pohybuje, "tancuje a spieva". Každej vibrácii môžeme priradiť zvuk. Veľmi ľahko si to vieme predstaviť na pohybe vetra. Podľa intenzity a rýchlosti pohybu vzduchu vydáva rôzne zvuky. Dnes už pripúšťajú mnohí, že aj sila myšlienky sa môže transformovať do zvuku.
  Zvuky prenášajú posolstvo, vyjadrujúce rôzne stavy, od napätia až k uvoľneniu, od nespokojnosti k pocitu pohody. Často si pomôžeme slovkom "naladiť sa" na niekoho, alebo niečo ak chceme dôjsť k harmónii alebo súladu. Rovnako ako sa musia naladiť zvuky hudobného orchestra, aby bol výsledok harmonický.
  Neopakovateľný a hlboký zvuk vydávajú spievajúce tibetské misy.
  Ich prirodzené vibrácie sú plné, hlboké a silné, majú na nás nezvyčajný vplyv. Inak na nás pôsobia ako akýkoľvek iný hudobný nástroj. Môžeme povedať, že ich zvuk je multiharmonický. Obsahuje oveľa viac rôznych rozlíšení, než dokážeme svojimi ušami počuť. Môžeme ich použiť na hlbokú relaxáciu, pri meditáciách, na redukciu stresu, harmonizovaní ľavej a pravej hemisféry, alebo inak mužskej a ženskej zložky v nás, na liečivé účely, harmonizovanie aury, vyrovnávanie čakier či meridiánov ako i na povznesenie ducha a pri ceste duchovného rozvoja.
  Tibetské misy si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Wellness kúpeľ - doprajte si nádherný relax.
  Ak si chcete v pokoji zrelaxovať myseľ i telo možno vám príde vhod tento tip. Nie je nič príjemnejšie ako teplý voňavý kúpeľ, pokoj a pohoda.
  Rôzne formy prísad do kúpeľa vám poskytujú možnosť širokého výberu. Stačí si zvoliť pre vás ten najvhodnejší a môžete nádherne relaxovať.
  Oleje sú vhodné pre suché typy pokožky. Po kúpeli už nemusíte použiť telové mlieko. Kto radšej uprednostňuje soľ do kúpeľa, nech sa páči. Vôňa a účinky soli určite urobia svoje.
  Ľudia s prírodným cítením ocenia staré dobré bylinky.
  No a nakoniec mydlá. Krásne designom, vôňou a s liečivými účinkami. Naši zákazníci ich často kupujú len ako darčeky.
  Nuž, závisí od Vás.
  Veľmi obľúbenou novinkou sú teraz kúpeľové soli vo forme okvetných lupienkov. Ak si vyberiete kvetné lupienky ruže, môžete si pripadať ako Kleopatra kúpajúca sa vo vani plnej ružových lupeňov. Dodá to vašej kúpeli nádych luxusu a hýčkania. Okvetné lupienky sa postupne rozpustia a prevoňaná soľ vás príjemne zrelaxuje a vášmu telu dodá tie správne minerály.
  Výborná je aj aroma kúpeľ s pridaním éterických olejov. Nielen nádherne zrelaxujete, ale liečivý účinok 100% éterického oleja vám prinesie benefit vo forme ozdravenia a osvieženia tela. Príjemné vône vaše telo prevoňajú a dodajú mu svieži vzhľad.
  Aké sú vhodné éterické oleje do kúpeľa:
  Do kúpeľa sa majú používať iba čisté prírodné 100% éterické oleje. Nikdy nie vonné synteticky pripravené náhrady. Silice sa musia pred použitím do kúpeľa rozriediť v nejakom základe. Buď v prírodnom oleji, alebo mlieku, resp. inom emulgátore. Stačí do objemu jednej polievkovej lyžice pridať 6-15 kv éterického oleja, v závislosti od jeho sily. Pretože sú vysoko koncentrované i jediná kvapka môže spôsobiť podráždenie pokožky. Väčšina éterických olejov totiž nie je rozpustná vo vode a ostávajú na povrchu vody kúpeľa, čím môže dôjsť k priamemu kontaktu s pokožkou. Nenechajte sa však odradiť, ak použijete olivový olej ako základ, môžete si pokojne kúpeľ užívať.
  Prísady do kúpeľa si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Magické amulety a symboly.
  Amulety boli stvorené niekoľko storočnými legendami a dejinami, ktoré sprevádzali človeka. Stávajú sa predmetom skúmania, rozpráv a ďalšieho spracovania podľa odbornej literatúry celého sveta. Ide o verné zobrazenie amuletov, talizmanov a symbolov, ktorých vzory majú čestné miesta v najväčších múzeách sveta.
  Podľa svetovej mytológie chránia, prinášajú šťastie a vyjadrujú nepoznané. Pozitívnou stránkou nosenia amuletov je ich pôsobenie na naše podvedomie a to tak, že viera v ich pôsobenie sa stane začiatkom priblíženia efektom, ktorým tieto predmety majú napomáhať.
  Amulety sú vyrobené z mosadze a medi, t.j. z materiálov, ktoré očisťujú organizmus od žiarenia, sťahujú negatívnu energiu a odvádzajú ju von z organizmu. Tieto predmety sú energetické žiariče v pozitívnom význame, dodávajú nám teda aj dobrú energiu. Sú zavesené na koži, čo je tiež veľmi pozitívny prírodný materiál.
  Amulety - to nie je len hra, ktorá vyvolá u niektorých úsmev na perách. Je to učenie s vysokými hodnotami poznania. Inšpiruje nás k hľadaniu prameňov týchto symbolov, príčinách ich vzniku a s nimi spojených udalostí z dejín ľudstva. Amulet by mal slúžiť len jednej osobe. Nemá sa ho dotýkať ďalšia osoba, iba po jeho očistení a opätovnom nabití. Cez noc sa má odložiť.
  Amulety si môžete zakúpiť v našom eshope.
  Mandaly - rovnováha pre myseľ i ducha.
  Mandaly - to sú magické vzory, v ktorých sa ukazuje budhistický obraz sveta bytia s mnohotvárnymi rovinami.
  Mandala znamená kruh. Každý kruh má stred - a ten je cieľom. Mandala môže zobrazovať ľubovoľný motív, vždy sa však jedná o kruhový tvar, ktorý vedie náš pohľad smerom na stred. Predstavuje celistvosť a môžete ju vidieť ako model organizačnej štruktúry samotného života, kozmickú schému, ktorá pripomína vzťah k nekonečnu, svet, ktorý sa rozpína oboma smermi von i do tela a mysle. Carl Jung povedal, že mandala symbolizuje "bezpečné útočisko vnútorného zmierenia a celistvosti. Je to syntéza osobitých prvkov v jednotnom systéme, ktorá predstavuje základnú podstatu existencie." Jung používal mandalu na jeho osobný rast a písal o svojich skúsenostiach.
  Maľovanie mandal je meditácia. Nejde o to vymaľovať ich čo najkrajšie. Dôležité je sústrediť sa a robiť niečo vedome tak, až v časti objavíte celok. V skutočnosti ide o hru. Hranie vôbec nie je také ľahké akoby sa zdalo. Väčšina dospelých to už zabudla a robiť to teraz zámerne, môže byť namáhavé. Spomeňme si ako si deti s obľubou vymaľovávajú omaľovánky. Meditácia a hra majú niečo spoločného. Pri meditácii ide o stred a pri hre je to rovnako. Kto nájde cestu do stredu, dokáže sa orientovať a koncentrovať, má pevné miesto a pevný bod. Stred symbolizuje istotu, zo stredu možno čerpať silu. Dieťa sa rado hrá a odtiaľ čerpá svoju takmer neobmedzenú energiu a radosť.
  Na vymaľovanie svojej mandaly môžete využiť už čierno-bielu predlohu. Sú rôzne, z rôznych kultúr. Stačí si len vybrať a byť znovu hravý ako dieťa.
  Mandaly si môžete kúpiť aj hotové. Často sú zhotovené vo forme nálepiek na okno, kde môžu slúžiť na ochranu, alebo podporu pozitívnej energie. Ale v ponuke máme aj mandaly ako osobné obrázky, alebo obrazy, ktoré môžete umiestniť kdekoľvek ich potrebujete. Pokojne sa zahľaďte do stredu niektorej z mandál. Nájdite si tú, ktorá sa dotkne Vášho vnútra a podeľte sa o svoje pocity i so svojimi blízkymi.
  Mandaly si môžete zakúpiť v našom eshope.
  (Visited 970 times, 1 visits today)