Bachove Rescue produkty- najrýchlejšia pomoc pri emočnej nerovnováhe.

38 Bachovych kvetových esencií ako nám môžu pomôcť.
22 septembra, 2015
Aromaterapia voňavá terapia tela i ducha.
22 septembra, 2015
38 Bachovych kvetových esencií ako nám môžu pomôcť.
22 septembra, 2015
Aromaterapia voňavá terapia tela i ducha.
22 septembra, 2015

Bachove Rescue produkty- najrýchlejšia pomoc pri emočnej nerovnováhe.

Bach rescueRescue Remedy –  zmes piatich esencií:

 • Impatiens,
 • Star of Bethlehem,
 • Cherry plum,
 • Rock Rose
 • Clematis.

Ako jediná zmes, ktorú Dr.Bach zostavil a to na akútne a krízové stavy. Lieči okamžité následky náhlych kríz, naliehavých situácií, nervových šokov a záchvatov, duševnú otupenosť, ako prvá pomoc pri traumatizujúcich situáciách každodenného života / napr. cestovanie lietadlom, návšteva zubára, skúška, pohovor, tréma a pod.

Dodáva sa v 10 a 20ml balení bez alkoholu a s alkoholom vo fľaške s kvapkátkom. Odporúčame používať originál Rescue Remedy z Bachovho centra. Na žltej etikete je vyobrazené logo Dr.Bacha.

Produkty Bachovej terapie si môžete zakúpiť tu: 

V ponuke je prevedenie tejto krízovej esencie vo forme:

 • Kvapky 20ml balenie s kvapkátkom.
 • Spray 20ml – Rescue remedy je v ponuke aj v sprejovej forme pre ľahšie aplikovanie do úst, na kvety, pre zvieratá i do priestoru.
 • Rescue Remedy pre dobrý spánok – Pridaním esencie White Chesnut sa predáva aj Rescue spray, kvapky i tobolky na nočný spánok. Upokojuje rozrušenú myseľ z prílišného premýšľania.
 • Rescue Remedy Kids – NOVINKA! Kvapky pre deti obsahujú originálnu zmes Bachovych kvetov. Sú vhodné pre rôzne stresové a záťažové situácie, ktoré deti prežívajú v škole, škôlke, pri návšteve zubára. Pre svoje komfortné balenie – nerozbitná plastová fľaštička s kvapkátkom, sú vhodným prírodným prostriedkom pre deti, k dosiahnutiu vnútornej rovnováhe a radosti behom dňa.
 • Rescue remedy pastilky – Pre ľahšie a rýchlejšie aplikovanie je možné zakúpiť si krízovú esenciu aj v cukríkových tabletách s dvomi ovocnými príchuťami. Veľmi vhodné pre deti, pri situáciach kde nemáme možnosť použiť kvapky alebo sprej.
 • Rescue Cream – zmes krízových esencií pre vonkajšie použitie na miesta fyzického poškodenia (modriny, rezné ranky, menšie popáleniny, opuchy, uštipnutia, pľuzgiere, bolesti a kožné ochorenia. )
 • Rescue Gel – Novinkou je aj prevedenie v gélovej konzistencii pre ľahšie a rýchlejšie vstrebávanie a ne zanechávanie mastného povlaku na pokožke.

Ako si ich vybrať:

 • Sám výberom z popisu. Výber kvetovej esencie by nemal byť problém pre každého človeka. Po prečítaní si indikácii jednotlivých pôsobení esencii na rôzne emotívne stavy je jednoduché určiť, čo je pre koho vhodné.
 • Konzultácia s praktikantom. Často krát nevieme zaujať úplne objektívne stanovisko voči sebe, alebo nevieme sami posúdiť hlavnú príčinu našich problémov, resp. aktuálneho emocionálneho stavu. Vtedy je dobre vyhľadať pomoc u poradcu, konzultanta, ktorý v rozhovore s vami postupne kladením otázok, určí vhodný typ esenciálnej liečivej zmesi.
 • Pomocou kyvadla, kariet, intuitívne. Niekto môže využiť aj pomoc kyvadla, alebo výber podľa ťahania kariet Bachovych esencií. Rovnako je vhodná u niekoho aj tzv. intuitívna diagnostika, kedy si osoba vyberá podľa svojej intuície.
 • Astrologicky. Bachovú esenciu, alebo potrebnú zmes Vám môžeme vybrať aj podľa Vášho horoskopu buď ako celoživotnú, alebo aj na konkrétny rok. Postačuje k tomu Váš dátum, miesto a pokiaľ možno čo najpresnejšia hodina narodenia. O tom popíšeme samostatne nižšie.
Produkty Bachovej terapie si môžete zakúpiť tu: 

Ich spôsob použitia:

Vnútorne:

Obvykle sa esencie používajú nakvapkaním priamo do úst na jazyk, alebo pridaním do nápoja. Pred prehltnutím skúste tekutinu na sekundu podržať v ústach a pritom si predstavujte ako prijímate pozitívnu energiu esencie. Ale spôsob si môžete zvoliť aj sami taký, aký vám vyhovuje.
Vnútorne sa užívajú 4 kvapky 4x denne zo zásobnej fľaštičky, alebo 2 kvapky zo základnej / koncentrovanej /. Ak je stav kritický, môže sa počet dávok zvýšiť. Ak cítite potrebu vybrať viac druhov esencii, nemalo by ich byť viac ako 7. Optimálne sú 4, ale možno vám postačí len jedna.

Rescue Remedy sa užívajú 4 kvapky zo základnej fľaštičky.

Z esencii sa nemôžete predávkovať ani si vypestovať závislosť.

Natierať na pulzné miesta:

Môžu sa používať i zvonku na natieranie na pulzné miesta. Do základného krému si pridajte 10kvapiek liečebnej esencie a premiešajte. Môžete pridať ešte 4 kvapky levanduľového éterického oleja. Aplikujte ihneď. Takto môžete použiť už hotový Rescue krém, alebo si pripraviť svoj vlastný. Krém aplikujte každé 2 min po dobu 15 minút. Postup môžete viackrát opakovať.

Pre zvieratká:

Kvetové esencie sú veľmi vhodné aj pre zvieratá. Podávajú sa veľmi jednoducho nakvapkaním do misky s vodou 4 kvapky. Okrem toho môžete pridať 4 kvapky aj do stravy. V prípade väčších zvierat môžete zvýšiť dávky na 12 kvapiek. Ak odmieta stravu, môžete mu esenciu nakvapkať na srsť na miesto, ktoré často olizuje, alebo rozprašovať do okolia.

Pre kvetiny:

Kvetové esencie sú vhodné pre všetko živé, teda aj pre rastliny. Môžeme pridať pár kvapiek do kanve s vodou na polievanie alebo poprašovať listy. Rastlina bude odolnejšia a už chorľavá sa môže znovu spamätať. Napríklad, problémy so škodcami a chorobami môže vyriešiť poprašovanie vodou s esenciou Grab apple. Rezané kvety vydržia dlhšie vo váze ak do vody pridáte pár kvapiek Rescue.

Do priestoru:

Veľmi vhodne na čistenie priestoru v domácnosti i na posilnenie pozitívnej energie môžeme pridávať pár kvapiek esencií aj do aromalampy. Takto všetci v dome môžu pocítiť priaznivý účinok ozdravujúcich energií. Na vytvorenie oddychovej atmosféry môžete použiť aj spray. Pri nespavosti môžete postriekať aj posteľ. Svoj priestor čistite takto pravidelne.

 Produkty Bachovej terapie si môžete zakúpiť tu: 

(Visited 1 560 times, 1 visits today)
m m

Comments are closed.