Časté otázky

1Mám zdravotné problémy, viete mi pomôcť aj v tomto prípade?
Naše zameranie v oblasti ekológie človeka je predovšetkým na psycho-emočnú rovinu, na nastolenie rovnováhy v mentálnej, emočnej a sekundárne aj fyzickej rovine. Neliečime priamo fyzické ochorenia, ale vieme vám odporučiť ako doplnkovú liečbu bylinky a iné prírodné produkty na podporu alebo prevenciu dosiahnutia či udržania si fyzického zdravia.
2Viete mi poradiť ako mám ďalej pokračovať vo svojom živote, neviem sa posunúť ďalej?
Áno, pre takéto prípady vám môže poradiť niektorá z našich prírodných terapií.
3Ako si mám vybrať, ktorá terapia z vášho zamerania je pre mňa vhodná?
Môžete si vybrať podľa popisu jednotlivej terapie tu na stránke, alebo si necháte poradiť od nás. Podľa problému, ktorý nám popíšete, vám vhodnú formu poradíme.
4Musím si pri využití poradenskej služby aj zakúpiť nejaký produkt?
Nie, nie je to podmienka, ale vrelo vám to odprúčame ak chcete svoju situáciu nápomocne riešiť. Produkty, ktoré sa používaju sú vašimi pomocníkmi a majú úlohu vám nápravu k harmónii uľahčiť.
5Prečo je vhodná konzultácia, prečo ju odporúčate a kedy je potrebná?
Konzultácia je vhodná pre prípady, keď si osoba nie je istá svojim postojom, má snahu niečo zmeniť vo svojom živote, riešiť svoju situáciu, v ktorej je nespokojná, ale nevie si sama nájsť spôsob a pomoc ako na to. Rovnako je vhodná a odporúčame ju aj v prípade, že osoba cíti potrebu posunúť sa niekam ďalej vo svojom osobnom i duchovnom smere, rozvoji a chce sa nájsť, alebo podporiť sa na svojej ceste aj takouto formou. Pri rozhovore sa veľa vecí vyjasní, získa náhľad z inej nezainteresovanej strany, odhalia sa nové informácie, skryté a možno potlačené pocity, ktoré chcú byť odhalené. Niekedy už samotný rozhovor vyvolá vnútorné pozitívne zmeny.
6Môžeme vás navštíviť v páre aj ako manželskú poradňu?
V podstate áno, aj keď nefungujeme ako klasická manželská poradňa, ale vieme vám poradiť pri vzájomnom vzťahu ako a prečo sa dejú tie veci medzi vami a ako by sa dala situácia riešiť.
7Viete mi predpovedať aj budúcnosť? Veštíte z kariet?
Nie, naše služby nie sú veštenie. Výklad kariet používame ako podporu vysvetlenia a možného náznaku riešenia danej situácie.
8Nie som z vášho mesta, ale chcel by som využiť vaše služby, viete mi poradiť ako?
Pri každej jednotlivej terapii sme dali možnosť konzultácie cez internet. Môžete využiť túto službu, alebo kontakt cez Skype.
9Robíte poradenstvo aj cez telefón a grátis?
Nie, naše poradenské služby sú spoplatnené, ceny nájdete pre jednotlivé systémy v príslušnom cenníku. Cez telefón konzultácie nerobíme, myslíme si, že takéto veci súkromného rázu nie sú vhodné na riešenie cez telefón. Touto formou vám vieme poradiť len veľmi stručne, prípadne, ak ste už u nás riadnu konzultáciu absolvovali.
10Mám záujem o vaše semináre, ako sa môžem prihlásiť?
Pozrite si našu ponuku vzdelávania. Nájdete tam všetky možnosti ako sa prihlásiť aj na seminár.
11Je váš kamenný obchod otvorený aj pre širokú verejnosť?
Áno. Kamenný obchod je otvorený pre všetkých, ktorí majú o nákup u nás záujem, teda pre širokú verejnosť. Slúži aj ako predajňa na výber nákupov z nášho e-shopu pri voľbe osobného odberu. V kamennom obchode nájdete aj iné zaujímavé veci, ktoré sme do e-shopu nezačlenili, takže sa vám oplatí nás navštíviť. Otvorený je od pondelka do piatku vždy od 14,00h do 18,00hod. Mimo týchto hodín je možné obchod navštíviť po predchádzajúcom telefonickom dohovore.
12Chcem byť informovaná o vašich aktivitách a novinkách. Máte vytvorenú aj túto službu?
Áno, pravidelne budeme všetky aktuálne aktivity a novinky uvádzať v periodickom Newslettri, ktorý môžete nájsť na našej stránke. Ak si zvolíte jeho zasielanie a vyplníte formulár na zasielanie Newslettra, budete vždy o novinkách informovaná.
13Som na materskej dovolenke, dôchodkyňa, študent, poskytujete aj nejaké zľavy v týchto prípadoch?
V niektorých prípadoch áno. Je to individuálne a po vzájomnej dohode. Vždy závisí od ekonomickej situácie jednotlivca a druhu aktivity / konzultácie, kurzu, seminára /. Paušálne zľavy neposkytujeme.
14Máte pre svoje služby patričné vzdelanie a certifikáty?
Áno. Naše dosiahnuté vzdelanie i prax nájdete na stránke "o nás", kde si môžete pozrieť celý náš profesijný profil. Certifikáty tam vystavené nemáme, pretože podľa nášho názoru je najlepším certifikátom spokojný klient.
15Kde vás môžeme nájsť?
V kontaktoch je mapka, podľa ktorej sa môžete orientovať. Je tam uvedený link na plánovač MHD, ako sa k nám dostať.
1Ako to funguje? Ako môžu štyri flakóny povedať niečo o mne?
Aura-Soma je založená na princípe výpovede o farbách vo vašej aure. Keď si vyberiete štyri flakóny, akoby ste si urobili fotku vašej aury. Vaše podvedomie pozná tieto farby a do vedomej roviny ich prenesie práve voľbou farebných kombinácii vo flakónoch. Vaše pocity, emócie, myšlienky a kvality sú energie, ktoré majú určitú frekvenciu podľa toho aké sú a všetko je "uložené" vo vašej aure. Každej energetickej frekvencii prislúcha určitá farba a tak si vyberiete tie farby, kým ste.
2Pre koho je vhodná táto terapia a čo mi to môže priniesť?
Aura-Soma je vhodná pre každého kto sa chce "navrátiť" k sebe samému, posunúť sa na svojej životnej ceste tým správnym smerom práve pre neho samého, žiť svoj vlastný život, tešiť a radovať sa v svojom živote, nájsť lásku, pravdu, spokojnosť a tvorivosť a žiť svoj život naplno. Pomáha harmonizovať myšlienky, postoje, túžby a emócie a nastoliť rovnováhu v každodennom živote.
3Chcem zmeniť situáciu vo svojom živote, alebo riešiť nejaký problém, môže mi Aura-Soma pomôcť?
Áno, pre takéto situácie je vhodná Aura-Soma. Ukáže vám nielen príčinu prečo ste sa dostali do danej situácie, čo to spôsobilo, aká je tam vaša výzva pre vás, čo vám to chce ukázať, ako to vnímate teraz, ale i cestu ako sa z toho dostať von.
4Kedy to môžem použiť, musím mať nejaký problém, musím tomu veriť?
Aura-Soma je neinvazívna metóda, ktorá vám pomáha pri nastolení rovnováhy vo vašom živote, ale zároveň je veľmi vhodná aj ako sprievodca na vašej ceste osobného či duchovného rozvoja. Tento systém nikomu nič nevnucuje, neodporúča, len podáva pomocnú ruku ako váš pomocník a priateľ. Ako sa k tomu postavíte vy, podľa toho dosiahnete to, čo od toho očakávate. Preberáte zodpovednosť sám za seba, máte voľbu sám si vybrať flakón, či iný produkt, aby vám uľahčil vašu cestu.
5Môže mi Aura-Soma pomôcť zbaviť sa bolesti, alebo uzdraviť sa od choroby?
Primárne nie je tento systém určený na liečenie fyzických ochorení, aj keď sekundárne má vplyv aj na vaše fyzické zdravie.
6Môžem s Aura-Soma použiť aj inú prírodnú liečbu?
Áno, v niektorých prípadoch je to veľmi nápomocné. Z našich skúseností je to napríklad doplnenie s Bachovou kvetovou terapiou.
7Ako si mám vybrať flakón, môžem si ho vybrať aj cez internet?
Najvhodnejšia forma výberu Equilibria je osobný výber zo sady všetkých flakónov u nás, alebo u niektorého praktikanta. Equilibria sú "živé" a svojou energiou vás pritiahne vždy ten, pre vás najvhodnejší, pre daný moment a situáciu. Ak túto možnosť nemáte, môžete využiť našu ponuku výberu cez internet. Je to rovnako dobrá metóda, vyberajú sa farebné kombinácie, ktoré vás priťahujú, ale nie je to také autentické ako pri osobnom výbere. Máme však s ňou dobré skúsenosti. Ako si vybrať flakón sme celkom podrobne napísali v našom blogu, pozrieť si ho i ukážku všetkých flakónov nájdete tu: Ako si vybrať Equilibrium Aura-Soma.
8Aké sú výhody konzultácie oproti prečítaniu si info o flakóne v knihe?
Aura-Soma je z veľkej časti empirická metóda, t.z., že význam i pôsobenie každého Equilibria sa získaval z nazbieraných skúseností o jeho účinkoch. Tie najčastejšie sa vyskytujúce a opakujúce sa zaznamenali a sú popisom uverejnené v knihe. Nemôžu obsahovať všetky skúsenosti s použitím Equilibria, preto je popis v knihe len malou časťou toho, čo flakón môže vyjadrovať. Pri konzultácii sa praktikant zameria priamo na vás a výpoveď falkónov bude presne "sedieť" na vašu situáciu, aj v závislosti od postavenia flakónov a ich vzájomného pôsobenia. Dá vám to ucelenejší a priamejší obraz o jednotlivých flakónoch i celej ich výpovednej hodnote.
9Bývam v inej časti krajiny, môžete mi tiež pomôcť, robíte aj konzultácie na diaľku?
Áno, môžete využiť službu popísanú na našej stránke Aura-Soma a to buď konzultáciu cez internet - písomná forma, alebo využiť službu Skype.
10Kúpil som si flakón inde, ale chcem vedieť aj váš názor, môžete mi poradiť?
Pre takéto prípady máme zvolenú službu minikonzultácie. V rámci tejto služby vám samozrejme radi a ochotne poradíme.
11Kedy a ako môžem použiť Pomander a kedy a ako mám použiť Quintesenciu?
Pomander slúži na dodanie energie príslušnej farby priamo do aury v éterickej rovine a vytvorí pre vás ochranu. Môžete ho použiť ako podporný prostriedok pri používaní Equilibria i samostatne. Je vhodné nosiť ho stále pri sebe a v prípade potreby použiť. Quintesencia prináša príslušnú energiu farby veľmi rýchlo a intenzívne do aury v astrálnej rovine, preto je potrebné sa s ňou stíšiť, aby sa mohla energia farby ľahko "napojiť". Používa sa na podporu liečenia pri používaní Equilibria i samostatne ak potrebujeme kvalitu danej farby dodať do aury naliehavejšie.
12Kedy môžem očakávať zlepšenie pri používaní Equlibria?
To závisí od každej jednotlivej situácie. Spravidla postačí využívanie jedného flakónu o obsahu 50ml, ale sú prípady keď je potrebné používanie toho istého Equilibria zopakovať. Equilibrium pracuje na veľmi hlbokej úrovni, rýchla zmena stavu nie je žiadúca, keď ho používate, spájate sa so svojím vnútrom, podľa toho čo tam je, môžete očakávať aj zmenu.
13Máte s Aura-Soma dobre skúsenosti?
Z našej praxe takmer 15 rokov práce s týmto systémom môžeme povedať, že máme veľmi dobre skúsenosti. Mnohí ľudia si pomohli "postaviť sa na vlastné nohy", nájsť si radosť v svojom živote, vylepšiť si vzťahy v rodine, práci i vzájomné partnerské vzťahy, nájsť si svoju životnú cestu a zbaviť sa starých stereotypov, sklamaní a pocitov viny, nezdaru a pochybností. Mnohí objavili v sebe kreativitu, nové rozmery a smerovania v svojom živote a často sa pri rôznych križovatkách, ktoré ich v živote postretnú k nám i tomuto systému vracajú. Všetko sa tu nedá vymenovať, ale môžeme tento systém vrelo odporúčať.
14Je táto terapia bezpečná? Je to vhodné aj pre deti a tehotné?
Aura-Soma je čisto prírodná metóda a až na niektoré výnimky, na ktoré praktikant vždy upozorní, ju môže využívať každý bez obmedzenia.
15Prečo by ste mi odporučili túto terapiu?
Aura-Soma je nádherná metóda, pretože využíva takmer všetky naše zmysly. Je voňavá, krásna na pohľad a keď si natierame emulziu z flakónu na telo, musíme sa trochu pozastaviť a venovať samému sebe, nemôžeme si len hodiť pilulu do úst a ísť. Dotyk je rovnako liečivý a dotyk samej osoby sebe prispieva k návratu a precíteniu seba samého. Je to akt prijatia samého seba, prejavu lásky samému sebe a to je to, čo iné metódy nemajú. Okrem toho prispieva aj liečivý prírodný obsah Equilibria t.j. energia rastlín, éterických olejov, drahokamov, a farby na vytvorenie rovnováhy a tak v celom procese používania a liečenia to dá nádhernú harmóniu.
1Mám vysoký krvný tlak, aké Bachové esencie by ste mi odporučili?
Bachove kvetové esencie neliečia fyzické ochorenia, ale pracujú na emocionálnej úrovni, t.z., že vám môžu pomôcť zvládať vašu situáciu tak, aby ste vysoký krvný tlak nemali, resp. ho zvládali lepšie, v závislosti od príčiny vášho vysokého krvného tlaku. Odporúčame vám absolvovať konzultáciu, kde vám vieme poradiť pri správnej voľbe esencií.
2Ako Bachove kvetové esencie pracujú, ako mi môžu pomôcť?
Pracujú na emočnej úrovni a pomáhajú nastoliť emocionálnu rovnováhu v psychike človeka. Každá z 38 Bachovych kvetových esencií nesie energiu, ktorá pracuje na obnovenie rovnováhy a lieči konkrétny emočný stav. Uvoľňujú napätie mysle, pomáhajú zbaviť sa strachu či beznádeje, dodávajú životnú nádej a optimizmus. Ak zápasíte napríklad s depresiou, esencia vám prinesie ľahkosť bytia a umožní vám vidieť veci z novej a širšej perspektívy. Najlepšie je ich užívať ako prevenciu, povzbudzujú ľudí, aby sa dostali do súladu so svojím vlastným duševným stavom, aby boli v pohode. Ale rovnako sú dôležité aj pri liečení už existujúceho zdravotného problému ako podporný prostriedok na zlepšenie duševného stavu chorého. Každá esencia je vyberaná ako odpoveď na jednotlivý negatívny stav mysle a tým je vhodná pre špecifické potreby a charakter.
3Môžu užívať Bachove kvetove esencie aj deti, tehotné a dojčiace matky?
Áno, pre takéto prípady sa používa namiešaná zmes bez alkoholu. Esencie sú jednoduché a bezpečné, nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky a nie sú návykové.
4Aká je výhoda ich používania oproti iným upokojujúcim liekom?
Výhoda ich používania je v tom, že nezasahujú do psychiky tak, ako chemické lieky a nechávajú osobnosť voľne rásť a riešiť problémy vlastnou zdravšou cestou. Dobíjajú životnou silou a dodávajú tú emocionálnu potrebu, ktorá osobe chýba.
5Koľko esencií si môžem dať namiešať do zmesi?
Podľa odporúčania Dr.Bacha by ich nemalo byť viac ako sedem.
6Ako ich mám používať? Je dôležité či pred alebo po jedle?
Bachove kvetové esencie sa používajú v množstve 4 kvapky 4krát denne priamo nakvapkaním do úst, alebo pridaním do nápoja a vypitím . Je to bežná terapeutická dávka, v prípade potreby je možno túto dávku zvýšiť i znížiť. Vhodnejšie je ich použiť aspoň 30 minút pred jedlom, aby došlo k ľahkému vstrebaniu, ale nie je to podmienkou. Môžu sa použiť aj natieraním na pulzné miesta, pridaním do priestorového rozprašovača, aromalampy, či kúpeľa.
7Ako dlho trvá kým pocítim prvé účinky používania zmesi esencií?
To závisí od vašej situácie. Ak máte namiešanú správnu zmes, spravidla po 2-3 dňoch už môžete cítiť prvé účinky zlepšenia. Na odznenie celého procesu je vhodné využiť minimálne celú 30ml terapeutickú fľašku, prípadne ju 2-3 krát zopakovať.
8Majú materské esencie silnejšie účinky pri užívaní ako terapeutická zmes?
Nie, je to len subjektívny pocit, pretože obsahujú viac alkoholu ako konzervantu. Bachove kvetové esencie pracujú ako homeopatika, teda zriedenie ich nezoslabuje.
9Môžeme ich používať s inými liekmi?
Áno, bez problému, ak by mohol byť alkohol, ktorý je tam pridávaný ako konzervant, kontraindikovaný s liekmi, odporúčame nakvapkať 4 kvapky zo zmesi do pohára s vodou a alkohol nechať vyprchať.
10Chcel by som dať nejakú esenciu manželke, je veľmi žiarlivá, môžem jej ju dať potajme do pohára?
Nie, bolo by to ovplyvňovanie jej slobodnej vôle. Ona sama by mala chcieť s touto negatívnou vlastnosťou niečo urobiť. Môžete jej poradiť, aby prišla na konzultáciu, alebo si sama "liečbu" zvolila.
11Existuje správne a nesprávne namiešaná zmes pre niekoho? Môže mi uškodiť nesprávne zvolená zmes?
Nesprávna kombinácia môže byť navrhnutá vždy, keď situácia nie je vnímaná správne, chýba presnejšie vyhodnotenie situácie, výber nebude taký účinný. Ak sú v zmesi niektoré vhodné esencie a niektoré nie, môžu byť výsledky pozitívne, ale postup bude pomalší. V praxi môže byť každá kombinácia viac či menej presná pri riešení konkrétnej situácie. Ku problému môžeme pristupovať z mnohých rôznych uhlov, jeden terapeut môže predpísať trochu inú kombináciu ako iný pre tú istú osobu i rovnaké dôvody a môže to viesť k pozitívnym výsledkom. Ale nie je vhodné užívať viac ako jednu kombináciu naraz. Pri nesprávne zvolenej zmesi nehrozí žiadne poškodenie, len esencie nebudú pôsobiť a tak nemusí nastať zlepšenie.
12Ked som si prečítala popis Bachovych esencií, mala som pocit, že potrebujem všetky. Ako si mám vybrať tú pre mňa najvhodnejšiu?
Áno, to sa stáva často. Preto vám môžem odporučiť prísť na konzultáciu, kde presne cielenými otázkami na vašu situáciu vyberieme spolu tú pre vás najvhodnejšiu zmes.
13Môžem používať súčasne namiešanú zmes i Rescue Remedy kvapky?
Áno, ak si to vaša situácia vyžaduje. Rescue kvapky slúžia na akútne stavy, ak akútna situácia odoznie, pokračujte len s namiešanou zmesou.
14Počul som, že sú vhodné aj pre zvieratá, čo je na tom pravdy?
Áno, zvieratá majú rovnako emócie ako ľudia, preto im veľmi dobre pomáhajú.
15Čo mi prinesie kurz o Bachovej kvetovej terapii, ktorý robíte, nestačí mi prečítať si knihu?
Kurz Bachovej kvetovej terapie, ktorý robíme my, vás naučí veľa praktických schopností ako zvoliť tú správnu zmes. Počas kurzu budete mať možnosť cez množstvo praktických príkladov, overiť si, či chápete význam použitia tej-ktorej kvetiny správne. V ďalších častiach dostanete prehĺbenie poznatkov, príkladov i prepojenie s inými prírodnými terapiami. Viac si možete pozrieť na naše stránke v newslettri.
1Môžem používať 100% éterické oleje aj vnútorne?
Niektoré áno, ale odporúčanie vnútorného použitia éterických olejov patrí do rúk skúseného aromaterapeuta. My neodporúčame vnútorné použitie éterických olejov pre bežné prípady, pretože sú to veľmi silné koncentráty, niektoré sú i toxické a ich kvalita na trhu tiež kolíše. Pri vnútornom nesprávnom resp. nevhodnom použití môže dôjsť k poškodeniu sliznice alebo i niektorým iným problémom.
2 Ako zistím, ktoré éterické oleje sú 100% prírodné?
Nie je to vždy jednoduché. Môžeme vám odporučiť nakupovať u seriózneho zdroja, kde vám túto záruku môžu zaručiť. Vo všeobecnosti možno povedať, že určitým ukazovateľom môže byť aj cena. Príliš lacné éterické oleje nemôžu byť v dobrej 100% kvalite. Tiež jedným z ukazovateľov môže byť ak sú v ponuke jednotlivé éterické oleje v rovnakej cene, to nie je pri 100% prírodných olejoch možné. Každý 100% éterický olej má inú obtiažnosť získavania, ktorá je premietnutá aj v cene. Mali by mať na štítku aj latinský názov rastliny, z ktorej sú vyrobené, ideálne aj pôvod odkiaľ je rastlina získaná, aby nedošlo k zámene a uvedené, že ide o 100% éterický olej. Skúsenejší aromaterapeut vie rozpoznať kvalitu a 100% prírodnosť éterického oleja aj podľa vône a konzistencie.
3Aký je rozdiel medzi 100% éterickým olejom a vonným olejom?
100% éterický olej je koncentrovaný výťažok z rastliny, ktorý je získaný určitým spôsobom jej spracovania. Je to teda 100%prírodný produkt, ktorý sa môže použiť aj terapeuticky. Vonný olej je poväčšine pripravený synteticky, resp. obsahuje len minimálne množstvo éterického oleja v nejakom vhodnom "nosiči" a slúži len na prevoňanie priestoru, resp. na iné využitie vône.
4V akej kvalite máte éterické oleje vo vašej ponuke?
Máme v ponuke éterické oleje v strednej kvalite i éterické oleje najvyššej kvality - organická bio - kvalita.
5Môžu sa 100% éterické oleje pokaziť, môžem ich použiť aj po dobe exspirácie?
Ak sú uzatvorené a pri správnom zachádzaní a uskladnení, 100% prírodné éterické oleje nepodliehajú chemickým zmenám. Ak sú vystavené teplu, slnku, alebo iným nežiadúcim vplyvom, prípadne sú otvorené, ich vnútorné zloženie sa môže po dlhšej dobe narušiť. Spravidla však vo väčšine prípadov vydržia viac ako je zákonom stanovená doba exspirácie 2 roky.
6Je aromaterapia vhodná pre každého, je bezpečná?
To závisí od situácie ako, kde a akým spôsobom sa budú éterické oleje aplikovať. Určité obmedzenie v používaní éterických olejoch je, ale prevažná väčšina bežne dostupných 100% éterických olejov na trhu je bezpečná a môže ich použiť každý. Je potrebné si tiež uvedomiť, že samotné éterické oleje sú silné chemické koncentráty - výťažky z rastlín a nemali by prísť priamo do styku s pokožkou, alebo do kontaktu s očami. Ak sa aplikujú na pokožku, mali by byť zriedené vhodným nosičom. U niektorých veľmi citlivých ľudí môžu vyvolať kontaktnú alergickú reakciu.
7Môžu 100% prírodné oleje liečiť aj fyzické ochorenia, viete mi poradiť aj v tejto oblasti?
Aromaterapia nie je náhradou za modernú medicínu, bez ohľadu na to, ako veľmi by ste chceli veriť v liečivú moc kvetín a rastlín. V závažných zdravotných problémoch preto vyhľadajte odborného lekára. Skúsený aromaterapeut však môže vhodným výberom i spôsobom aplikovania éterických olejov podporiť proces klasickej liečby. Rovnako je nápomocná pri menších zdravotných aj fyzických problémoch ako sú poranenia, zápaly, prechladnutie, kŕče, bolesti, na upokojenie a podobne. V rámci ekológie človeka sa zameriavame aj pri aromaterapii viac na duševné zdravie, t.j. pracujeme na rovine emočnej a duševnej. Vieme vám však samozrejme poradiť aj pri fyzických problémoch.
8Ako môžem využiť 100% prírodné éterické oleje v bežnej praxi?
Spôsoby využitia sú rozmanité. Môžu sa využiť vo fyzickej, mentálnej i emočnej rovine. Najčastejšie spôsoby ich použitia sú v kozmetike, na masáže, kúpele, odparovanie vône v aromalampe, priestorové ozonizéry a čističky. Výborne sa hodia na harmonizovanie, alebo podporu fyzického i duševného zdravia. Môžete si privoňať len fľaštičku, alebo kvapnúť na vreckovku či okraj vankúša. Pri fyzických problémoch sú vhodné obklady, alebo inhalovanie, podľa potreby. Viac si môžete prečítať na našej stránke venovanej aromaterapii.
9Môžete mi poradiť podľa čoho si mám vybrať vhodný éterický olej pre mňa?
Éterické oleje sa vyberajú najčastejšie podľa ich indikácie, t.j. účinku čo s nimi chcete dosiahnuť. Ďalší spôsob je intuitívny, podľa vône, ktorá vám je príjemná a ktorá vás oslovuje. Na to slúžia testery éterických olejov, ktoré máme i u nás v kamennom obchode. V neposlednej rade vám radi poradíme, ktorý je pre vás najvhodnejší na konzultácii.
10Chcela by som použiť éterický olej pre moje malé dieťa na masáž, je to vhodné?
Pre malé deti do 3 rokoch je potrebné byť opatrný pri správnej voľbe i použití éterického oleja, vo všeobecnosti sa v týchto prípadoch pre laikov ich použitie neodporúča. Rovnako aj v období tehotenstva, dojčenia, alebo pri niektorých ochoreniach sú určité éterické oleje nevhodné na aplikáciu. V takýchto prípadoch je potrebné sa poradiť so skúseným aromaterapeutom, alebo použiť aromaterapeutický prípravok už vyrobený pre deti, tehotné či dojčiace matky, ktoré sú pripravené v správnom zložení tak, aby neuškodili.
11Koľko kvapiek éterického oleja mám použiť?
Podľa toho kde a načo. Do aromalampy postačia 2-3kvapky, do kúpeľa vo vani 15-20 kvapiek, do kozmetického základu 5-6 kvapiek, ale vždy to závisí od objemu, do ktorého sa éterický olej pridáva. Tieto spomenuté počty kvapiek sú len orientačné pre znázornenie. Pre viac informácii si môžete pozrieť našu stránku o aromaterapii, alebo zakúpiť vhodnú literatúru o aromaterapii. Máme ich v ponuke aj v našom e-shope.
12Mám záujem o vzdelávanie sa o aromaterapii, robíte aj kurzy aromaterapie?
Áno, plánujeme to zaradiť do našej osnovy vzdelávania. Sledujte náš program vzdelávania, kde to bude uvedené.
13Je možné si urobiť krém, alebo iný kozmetický prípravok aj v domácich podmienkach?
Áno, je to krásna voňavá a kreatívna práca. Ak máte cit pre takúto činnosť, vrelo vám to odporúčame. Stačí vám k tomu určitý, pre vás vhodný kozmetický základ, podľa výberu a vhodnosti na čo ho chcete použiť a kvalitný 100% prírodný éterický olej. Návod ako na to si môžete pozrieť v niektorej literatúre, alebo navštíviť náš kurz.
14Musím do aromalampy použiť iba 100% prírodný éterický olej, nestačí vonný olej?
Podľa toho, čo od toho chcete očakávať. Ak si chcete prevoniať iba miestnosť postačí vám aj vonný olej, ale ak chcete využiť aj indikované liečivé vlastnosti príslušného éterického oleja, je potrebné použiť 100% éterický olej.
15Sú vhodnejšie na použitie už hotové zmesi éterických olejov, alebo radšej sólo éterické oleje?
V niektorých prípadoch je pohodlnejšie použiť už pripravené zmesi éterických olejov, pretože výrobca už zvolil vhodnú kombináciu éterických olejov pre danú situáciu. My vám, ale radšej, odporúčame zvoliť si vlastnú zmes presne podľa vašich požiadaviek. V prípade, že si netrúfate odhadnúť aká zmes by to mala byť, môžete nás navštíviť a formou konzultácie vám vieme poradiť.
1Čo je to Feng Shui, skutočne to funguje?
Feng Shui je metóda na zharmonizovanie prostredia a človeka, ktorý v ňom žije. Vychádza z poznania, že všetko je energia, ktorá keď sa správne usmerní, prináša prospech a keď necháme pôsobiť jej negatívnu stránku, spôsobí problémy. Z praxe vám môžeme potvrdiť, že to skutočne funguje o čom vás môže presvedčiť aj fakt, že podľa zásad Feng shui stavajú aj renomované firmy, hotely a mnohé celebrity sveta.
2Chcel by som využiť Feng Shui, musím použiť tie čínske znaky a figúrky, nepáči sa mi to?
Nie, správne nastavené Feng Shui je také, ktoré ani nevidíte, že je urobené. Ak sa niekomu páčia čínske pomôcky, môže ich použiť, ale ak nie, použijú sa nápravné pomôcky, ktoré ladia s vkusom človeka. Využívajú sa princípy a zásady poznania Feng Shui, ktoré sú univerzálne pre každé prostredie, preto ak ich poznáte, využijete a dodáte potrebnú energiu v symbolike, ktorá vám vyhovuje.
3Mám záujem o úpravu bytu podľa Feng Shui. Chodíte aj do domácnosti?
Áno, ak si to situácia vyžiada. Prvým krokom je stretnutie a rozhovor v našej firme, na ktorom si prezrieme nákres priestoru, rozsah a náročnosť úprav i vašu predstavu čo by ste chceli. Ak sa dohodneme na ďalšom postupe a pokračovaní, pripravíme si seriózne výpočty a nákresy a v prípade, že budete mať záujem, aby sme vám ich predstavili vo vašej domácnosti, môžeme tak urobiť. Nepovažujeme za seriózne prísť na prvý kontakt do domácnosti a robiť nápravy, pretože by to nebolo z našej strany zodpovedné. Mohli by sme vám dať len niektoré malé rady na nápravy a nešlo by o serióznu prácu úpravy v rozsahu možnosti Feng Shui. Takouto formou nepracujeme.
4Ako viete spracovať návrhy na úpravu bytu?
Podľa toho ako si zvolíte. Môžete absolvovať len konzultáciu, kde sa zameriame na vaše požiadavky, alebo si zvolíte vypracovanie projektu Feng Shui, kde dostanete prehľad o energetickom zhodnotení priestoru i návrhy úprav. Projekty sú v textovom i grafickom spracovaní. Obsah projektu si môžete voliť. Viac si môžete prečítať na našej stránke naše služby.
5V akých prípadoch by mi stačila len konzultácia, čo sa tam dozviem?
Konzultácia je vhodná pre prípady keď si chcete upraviť už existujúci priestor, alebo pred sťahovaním sa do nového priestoru a postačí vám usmernenie ako na to v časovom rozsahu v rámci konzultácie. Počas konzultácie urobíme energetický rozbor priestoru, rozdelíme ho na priaznivé a nepriaznivé zóny a po zhodnotení navrhneme nápravy. Samozrejme zodpovieme vaše otázky. Celú konzultáciu si časovo usmerňujete vy, v závislosti od toho sa dozviete aj informácie, ktoré vás budú zaujímať.
6Akú výhodu budem mať, keď si dám spracovať celý projekt?
Pri spracovaní celého projektu vám odovzdáme prácu, ktorá bude obsahovať text v rozsahu cca 30-80 strán, niekedy i viac, podľa náročnosti projektu a grafické rozbory i návrhy na úpravu. V projekte budú zahrnuté všetky potrebné náležitosti a vplyvy tak, aby váš priestor bol daný do súladu s obyvateľmi bytu či domu. Kedykoľvek budete potrebovať urobiť nejakú zmenu, projekt budete mať vždy po ruke a budete sa vedieť orientovať ako urobiť aj iné zmeny a dodržať pritom zásady rovnováhy Feng Shui. V projekte budete mať uvedené viaceré možnosti na nápravu, ktoré si budete môcť vždy vybrať a upraviť podľa svojich predstáv a cítenia.
7Máte v ponuke aj nápravné prostriedky Feng Shui?
Áno, máme základné nápravné prostriedky pre Feng shui i harmóniu bývania. Všetky si môžete pozrieť v našom eshope.
8Viete mi poradiť aj pri výbere vhodného pozemku či parcely?
Áno, v týchto prípadoch si pozrieme rozloženie parcely na katastrálnej mape, prípadne využijeme inú vhodnú formu, alebo po vzájomnej dohode navštívime pozemok či parcelu a urobíme merania na mieste.
9Plánujem si upraviť záhradu podľa Feng Shui. Urobíte mi okrem projektu aj výsadbu a zemné práce?
Žiaľ, to nie je v našich možnostiach. Môžeme vám ponúknuť inžiniering t.j. kontrolu, pri jej realizácii, aby boli dodržané zásady a nápravy uvedené v projekte.
10Je pravda, že ak pristavím ďalšiu časť domu, zmení sa mi Feng Shui projekt?
To závisí od situácie i veľkosti prístavby, ale k určitým zmenám tam pravdepodobne dôjde. Odporúčam vám poradiť sa s praktikantom Feng shui. My vám vieme poradiť v takomto prípade aj v rámci konzultácie. Môžete nás kontaktovať.
11Aké služby ponúkate pri výstavbe nového rodinného domu?
Môžeme začať od prvého kroku. Ak už máte parcelu, vieme vám urobiť inžiniersko-geologický prieskum pozemku i prieskum na negatívne faktory, ovplyvňujúce vás i životné prostredie, napríklad prítomnosť Radónu, v ďalšom kroku vám navrhneme vhodné umiestnenie domu a orientovanie vstupu do domu tak, aby využil všetky priaznivé smery parcely, samotný rozbor a návrh vzhľadu i zariadenia domu a v poslednom kroku i rozbor a úpravu okolitého pozemku t.j. záhrady. Ak ešte nemáte zhotovený projekt domu, vieme spolupracovať s architektom pri jeho spracovaní. Rozsah služieb si môžete voliť sami.
12Koľko trvá vypracovanie projektu Feng Shui?
To závisí od obsahu a zložitosti projektu. U základného projektu bežného bytu je to spravidla 1-3 týždne od veľkosti priestoru.
13Mám záujem získať praktikanta Feng Shui, robíte aj kurzy pre praktikantov?
Áno, robíme aj tieto kurzy s našim certifikátom. Je to 5.stupňové vzdelávanie, kde si postupne osvojíte všetky školy Feng Shui a po záverečných skúškach a prezentovaní vlastného spracovaného projektu dostanete certifikát praktikanta Feng Shui.
(Visited 664 times, 1 visits today)